При плануванні поїздок можна зекономити значну суму на проживанні, якщо не поспішати бронювати житло на першому ж сайті та скористатися знижками. В цій статті зібрані відомі нам методи економії на проживанні в подорожах.

Всі способи перевірені особисто автором або читачами каналу http://t.me/TimeToTravel і робочі станом на 05.06.2019. Пост постійно оновлюється, якщо ви знайшли нові способи чи помітили, що вказані тут не працюють – пишіть в коментарі або в чат http://t.me/ChatToTravel

Загальні поради

Перш за все, перевіряйте ціни на проживання на кількох сайтах. Бажано дивитися як на сайтах-агрегаторах (Booking, Agoda, Tripadvisor та безліч інших), так і на сайті готелю. Навіть якщо кожен з агрегаторів обіцяє найнижчу ціну, десь вона може виявитись ще нижчою 😉 Можете також спробувати домовитись про додаткову знижку напряму з готелем без агрегатора, але майте на увазі, що в випадку якихось негараздів вирішувати питання вам доведеться напряму з готелем, хостелом чи просто господарем квартири, а це іноді може бути значно проблематичнішим, ніж через підтримку агрегатора.

Готелі

Booking.com

Найбільший агрегатор бронювання готелів в Європі. Дієва підтримка, яка допоможе розібратися в разі виникнення проблеми з готелем, знайде альтернативний варіант, головне – вчасно звертайтеся! Контакти служби підтримки в різних країнах (більшість номерів – безкоштовні).

Зараз одночасно діють кілька акцій та знижок на букінгу:

Сезонні та святкові розпродажі

Перш за все, зверніть увагу, що Booking регулярно проводить розпродажі до свят та сезонів для частини помешкань. Перш ніж шукати житло, перевірте спеціальну сторінку розпродажів, можливо знайдете саме той напрямок, куди збираєтесь. Наприклад, з 1 червня по 31 серпня проходить літній розпродаж зі знижками від 15%

1. Акція “Приведи друга”

Повернення частини суми бронювання (кешбек) після виїзду з готелю.
Термін дії невідомий.
В деяких користувачів в аккаунті за адресою https://secure.booking.com/myreferrals.uk.html є посилання, яким пропонують ділитися з друзями та отримувати повернення частини коштів на платіжну картку після поїздки. При цьому, в різних користувачів посилання з різними сумами, те чи інше посилання доцільно використовувати в залежності від суми бронювання.

Увага! Повернення за цією акцією діє лише один раз на акаунт, навіть якщо наступного разу ви користуєтесь іншим посиланням з акції!

При правильному спрацюванні посилання ви побачите віконце з умовами повернення та потім зелену плашку внизу сторінки. Повідомлення про кешбек не завжди з’являється , але при дотриманні правил кешбек нараховується.

Booking.com cashback повернення 10% суми

Повні умови акції – тут booking.com/content/referral-terms.uk.html.
Майте на увазі! Booking.com обіцяє відслідковувати спроби шахрайства з посиланнями, так що не надійтесь без наслідків використовувати свої посилання в кількох акаунтах – всі вони можуть бути забанені, а бронювання відмінені.
Варіанти повернення:

 1. Повернення на платіжну картку 10% від суми бронювання (має сенс на бронюваннях від $250, але можете спробувати при будь-якій сумі більше $100).
  1. booking.com/s/67_0/656d94a4
 2. Повернення на платіжну картку $15 при бронюванні від $100. Вибирайте будь-який з кодів активних учасників нашого чату:
  1. https://www.booking.com/s/15_8/91985ba2
  2. https://www.booking.com/s/35_6/086ae940
  3. https://www.booking.com/s/464b3399
  4. https://www.booking.com/s/34_6/fcnoro17
  5. https://www.booking.com/s/21_8/aa3c8f6f
  6. https://www.booking.com/s/27_8/vlad1207
  7. https://www.booking.com/s/39_0/k0pavl08
  8. https://www.booking.com/s/32_8/op426742
 3. Повернення на платіжну картку 15 EUR при бронюванні від 120 EUR:
  1. https://www.booking.com/s/11_6/2455b80e
 4. Повернення на платіжну картку $25 при бронюванні від $50 (економія до 50%!).
  1. https://booking.com/s/volgra41
 5. Повернення на платіжну карту 40CAD (~$29.8) при бронюванні від 80CAD (економія до 50%!)
  1. Варіант 1

2. Акція Energizer

Energizer та Booking влітку 2019 проводять непогану промо-акцію, за якою повертається частина витрачених на бронювання коштів (до 25%). Умови акції схожі з “Приведи друга”. Чи можна її сумістити на одному акаунті з “Приведи друга” – поки не відомо. Майте на увазі, що офіційно ця акція в Україна зараз не проводиться, так що теоретично можуть і не виплатити кешбек, але зазвичай цього не перевіряють. Щоб отримати кешбек, виконайте такі кроки:

 1. На сайті energizerholidays.com вводите штрих-код з батарейок, наприклад ось цей: 7638900295641. На різних мовах сайту різні суми кешбеку, мінімального бронювання, дат проведення акції та дат проживання! Зараз найбільший кешбек на швейцарській energizerholidays.com/ch/de (еквівалент $35,44 або €31,41) та австралійській energizerholidays.com/au/en (еквівалент $35 або €31,03) версіях сайту. На європейській версії сума повернення менша – €25.
  Експериментуйте з країнами сайту, знайдете щось цікавіше – пишіть в наш чат @ChatToTravel
 2. На наступній сторінці введіть будь-яке ім’я, прізвище і працюючу адресу електронної пошти.
 3. На вказану адресу прийде ваше унікальне посилання на сайт Booking, забронювавши за яким до 31 серпня будь-яке проживання дорожче 140 франків ($140 або €125,66), після виїзду (і ще близько 60 днів на обробку) отримаєте на свою платіжну карту еквівалент 35 франків ( $35,44 або €31,41 ). На різних мовах сайту різні суми кешбеку, мінімального бронювання, дат проведення акції та дат проживання!

3. Повернення коштів на платіжну картку за іншими промо-акціями

Сума повернення в різних акцій здебільшого залежить від суми бронювання. Може діяти на тому ж акаунті, де вже були використані повернення з акції “Приведи друга”. Але в кожному разі уважно читайте умови.

 • Партнерська програма Booking.com та Wizzair . Після проживання ви отримаєте 10% 5% від суми бронювання на свій рахунок в Wizzair на наступні польоти https://sp.booking.com/index.uk.html?aid=343458;label=wizz-newsletter;lang=uk
  Свій номер рахунку WizzAir ви знайдете в вашому профілі за адресою wizzair.com/uk-ua/profile, членство в wizzclub при цьому купувати не обов’язково
Кредит на рахунок Wizzair 10% від вартості бронювання на Booking com
Кредит на рахунок Wizzair при бронюванні на Booking com
 • Партнерська програма Booking та Kyivstar300 150 грн на роумінг для передплачених або 60 30 хв для контрактних абонентів Київстар при бронюванні на https://kyivstar.ua/uk/mm/roaming/services/booking
 • Повернення на платіжну картку Mastercard 5% від суми бронювання.
  Акція від українського Mastercard Bilshe: https://bilshe.mastercard.ua/booking
 • 4% від суми бронювання балами на картку Fishka https://myfishka.com/fo  

3. Повернення частини платежу через сервіси кешбеку

Без обмеження терміну дії та кількості бронювань:

 1. LetyShops. Акція! Повернення 10% до 09.06.2019! Повернення 3,3% (від 3% до 5% в залежності від акцій і рівня акаунту)
 2. SmartySale Повернення 2,08%

Agoda.com

Найбільший в Азії агрегатор готелей. Зараз разом з Booking входять в холдинг Priceline Group.

 1. Знижка 5% на Agoda.com Для того, щоб з’явилось поле вводу купона, перейдіть за посиланням https://www.agoda.com/?cid=1784233&pcs=1&hl=ko Після цього введіть купон AGDA5Dall на сторінці замовлення.
Знижка 5% на agoda.com
Знижка 5% на agoda.com

2. Повернення частини платежу через сервіси кешбеку:

 • LetyShops. Повернення 4% (до 5% в залежності від акаунту)
 • SmartySale Повернення 3%

Hotels.com

Стара система бронювання, заснована в Штатах в 1991 році. Найбільше готелей – в Америці.

 1. Партнерська програма Hotels.com та Ryanair. Після проживання отримаєте 10% 5% на рахунок Ryanair для наступних польотів rooms.ryanair.com.
 2. Повернення частини платежу через сервіси кешбеку:
  1. LetyShops. Повернення 4,4% (від 4% до 6% в залежності від акцій і рівня акаунту)
  2. SmartySale Повернення 4%

Мережеві готелі

З великих і зазвичай дорогих мережей готелів можна відмітити цікаву політику балів в Radisson Blu та Hilton. В них бали, які зазвичай начисляються після проживання в готелі можна не тільки докуповувати, якщо не вистачає на безкоштовне бронювання, але й час від часу вони проводять акції, в яких ці бали розпродають. А вартість проживання за бали не залежить від сезонних коливань ціни. Таким чином, в результаті можна отримати до 50% знижку на проживання в цих готелях. Якщо вас може зацікавити цей варіант – заздалегіть зареєструватись в програмах лояльності та слідкуйте за акціями. Зареструватись зараз варто тому що Hilton Honors не дозволяє купувати бали в нових акаунтах, не виключено, що таке ж рішення буде прийняте і в Radisson.


Квартири, апартаменти

Airbnb.com

Найбільший гравець на глобальному ринку бронювання апартаментів. Працює з 2008 року. По суті, щось середнє між відмираючим каучсьорфінгом та готелями. Можна знайти міні-готелі, апартаменти, приватні квартири, кімнати, ліжка і т.д. Зазвичай це може бути дешевше, ніж в готелі, можна познайомитись з місцевим колоритом “зсередини”. Трапляються екзотичні місця – будинки на деревах, старі млини, літаки, автобуси. Ефективна служба підтримки, при вчасному зверненні – цивілізоване вирішення накладок та непорозумінь з господарями.

Як зекономити:

 1. Інвайт-код для нових користувачів. При реєстрації за посиланням http://www.airbnb.com/c/oradchenko6 ви отримуєте бонус на рахунок, який можна використати при бронюванні. Нижче вказані лише суми на проживання, а з кінця 2018 року почали нараховувати додатково ще бонус, який ви можете витратити на події (екскурсії/фотосети/майстер-класи тощо). Сума бонусу та мінімальна сума бронювання, при якій можливе використання бонусу, змінюються час від часу та залежать від локалізації сайту. В залежності від цього помічав бонус від 10 до 43 доларів, а знижку – від 37% до 56%. Для реєстрації зі збільшеними знижками використовуйте онлайн-перекладач в браузері. Після реєстрації зможете змінити мову в налаштуваннях. Спробуйте такі варіанти:
 1. https://www.airbnb.co.cr/c/oradchenko6 25000/47000CRC (37,79/71,05EUR) (42,57/80,04USD) (+15,31USD) – максимальна сума бонусу
 2. https://www.airbnb.no/c/oradchenko6 350/650NOK (35,74/66,38EUR) (40,26/74,78USD)
 3. https://www.airbnb.com/c/oradchenko6 1100/2100UAH (36,37/69,43EUR) (40,97/78,21USD)
 4. https://www.airbnb.co.nz/c/oradchenko6 50/100NZD (29,47/58,95EUR) (33,2/66,41USD)
 5. https://www.airbnb.com.tr/c/oradchenko6 130/250TRY (20,22/38,89EUR) (22,78/43,81USD)
 6. https://www.airbnb.com.ar/c/oradchenko6 18/33USD (15,98/29,29EUR) (18/33USD) – мінімальна необхідна сума бронювання

Якщо матимете вільний час – спробуйте самі скомбінувати код стилю <назва міста чи країни французькою><рік> – раптом Вам пощастить і знайдете код, якого тут немає. Якщо знайдете – мерщій пишіть! 🙂

Dobovo.com

Український сервіс подобових бронювань. Створений з урахуванням українських особливостей, перейняв багато позитивних фіч Airbnb. Оплата 15 способами


Хостели

Якщо ваша ціль в мандрівці – подивитись нові місця, а енергії вистачає на весь день, все що потрібне від місця для ночівлі – можливість виспатись та прийняти зранку водні процедури 🙂 Для цього цілком достатньо хостелу. Раніше це були орієнтовані виключно на молодь заклади, які пропонували тільки спальні місця в великих квартирах чи приміщеннях. Зараз з’являється все більше хостелів, які мало чим відрізняються від 2* готелей. Мінімальні зручності та ціна – те, що треба бюджетному туристу.

Перелік мереж хостелів

hostels.com

hostelworld.com

Кешбек 14% на комісію hostelworld на Letyshops

A&O Hostels. Велика німецька мережа хостелів/готелів 3* з загальною кількістю місць більше 10000. Зараз включає в себе 34 хостели в Германії та ще 5 країнах навколо. Ніч в хостелі за 7,25 євро зі сніданком (шведський стіл All-You-Can-Eat)! Перевірено – працює! Особисто пробували в Берліні та Копенгагені – сніданок дуже достойний.

Щоб забронювати спочатку перевірте наявність вільних місць на дату, яка вас цікавить на сайті https://voucher.aohostels.com/en/availability та купуйте ваучери на ebay:


Далі йдуть більш екстремальні методи економії на проживанні 🙂

Кемпінги

Варіант для дуже економної подорожі 🙂 Все що вам знадобиться – це спальник, килимок, намет та місце, де його поставити.

Кемпінги можуть бути як платні, так і безкоштовні – перед поїздкою пошукайте інформацію про країну куди збираєтесь – в різних країнах до цього по-різному відносяться. Більшість кемпінгів Європи можна назвати відносно комфортними – як мінімум там буде туалет та умивальник. В переважній більшості є душ та електрика, а в багатьох ви зможете випрати свої речі, купити провізії. Також більшість кемпінгів мають місця для автокепмерів-караванів.

Місця кепмінгів можете подивитись як на загальних сайтах на кшталт camping.info, eurocampings.co.uk, wildcamping.tips сайтах з точками для карт таких як archiescampings.eu, так і пошукати специфічні сайти для країни, куди збираєтесь. Наприклад, для Ісландії є карта campingcard.is, яка дозволяє за 100-150 євро ночувати двом особам до 30 ночей в обладнаних кемпінгах по всій Ісландії. Ось вам ще кілька сайтів з кемпінгами в Італії, ІспаніїФранції, БельгіїГреції Норвегії, Данії, Фінляндії, ГерманіїШвеції, Ірландії, Хорватії, навіть Люксембург має свій сайт кемпінгів 🙂
Також місця кемпінгів вам підкажуть в туристичних інформаційних центрах, які в Європі є мало не в кожному містечку. В крайньому випадку можуть стати в нагоді карти на телефоні, в яких є інформація з проекту openstreetmap – OSMAnd, Maps.me, в яких можна пошукати за категорією “кепмінг”. Але на них інформація наноситься волонтерами зі всього світу, тому не можна розраховувати на абсолютну актуальність.

Безкоштовне проживання

Вже втрачає свою актуальність, але все ж можна спробувати

Couchsurfing.com

Першопроходець. Дали дуже сильний поштовх бюджетним мандрівкам та спілкуванню з цікавими людьми. Але зараз вже пішов етап монетизації сайту і новому користувачеві з пустим профілем і неоплаченим членством вже дещо складно домовитись про безкоштовне проживання, особливо в популярних місцях. Але якщо не спробувати – то точно не вийде 🙂

Warmshowers.org

Каучсерфінг для велосипедистів. Набагато простіше домовитись (особливо якщо ви мандруєте велосипедом).

Нічні переїзди

Не для всіх зручний, але дієвий спосіб економії – це скористатися нічними поїздами та автобусами. Якщо запастися надувною подушечкою під шию – в принципі, виспатись можна і сидячи в автобусі.


Кешбек

Кешбек, або повернення частини витраченої суми – це досить розповсюджена практика в США та Європі, В нас він тільки набирає оберти. Кешбек може бути як від вашого банку чи платіжної системи, так і через спеціалізовані сайти.

Кешбек від банку

В Україні вже діє банківський кешбек від кількох банків, з них найпростішу та найпрозоріші умови користування – у Monobank. Щомісяця ви обираєте дві категорії товарів та послуг, за які хочете отримувати поверненя коштів. Серед цих категорій є і подорожі – сайти та каси бронювань авіа, залізничних, автобусних квитків, бронювання житла (наприклад Booking та AirBnb), оренда автомобілів та інші. Є пільговий період на погашення кредиту – якщо поповнюєте картку та погашаєте кредит до кінця наступного місяця (32-60 днів), ніяких відсотків за користування кредитом не платите. Замовлення, виготовлення та користування карткою безкоштовні, ви платите в разі користування кредитом довше пільгового періоду. Умови та тарифи можете почитати на сайті банку. А за умови реєстрації за посиланням https://monobank.com.ua/r/P8QK ви отримаєте додатково 50 грн на кешбек!

Кешбек від сайтів-посередників

Суть таких сайтів в тому, що вони отримують винагороду від сайтів-магазинів за те, що привели до них покупця і ділиться частиною винагороди з покупцем.
Наприклад, ви бронюєте готель за 100 долларів, 5 з них сайт дає посереднику, а він повертає вам з них 3,3 доллари. Спосіб офіційний, всі в виграші. Суми хоч і невеликі, але при регулярному використанні набігає непогано.

В системах кешбеку окрім сервісів бронювання готелей та квитків є і багато українських онлайн-магазинів – як електроніки Rozetka, Allo, MOYO, Comfy, Eldorado, Фокстрот, CityCom та ін, так і одягу Asos, BonPrix та багато інших. Також є популярні Aliexpress та ebay.

Сайтів з кешбеком зараз доволі багато, можна виділити такі:

 1. LetyShops Один з перших на теренах колишнього союзу. Високий відсоток кешбеку, є виплата на банківську карту. Кешбек з більше ніж 1000 магазинів та сервісів, є плагін для браузера, який нагадує, що з цього сайту можна отримати кешбек.
 2. SmartySale Нещодавно з’явився і швидко набирає оберти. Кешбек з більше, ніж 800 магазинів та сервісів. Постійно проходять якісь акції зі збільшеним кешбеком для окремих магазинів. Є плагін для браузера. Плюс для нетерплячих – дуже низька мінімальна сума для виплати – від 5 грн.

Якщо виникли питання, пропозиції, ви знайшли ще знижку на проживання, яка тут не вказана, чи знаєте ще якісь методи економії на проживанні – пишіть в коментарі або в наш чат в Telegram http://t.me/ChatToTravel
І підписуйтесь на канал зі знижками на подорожі http://t.me/TimeToTravel