Готичний та технологічний,  храм Христа та храм Природи, схожий на піщаний замок та, в той же час, на ліс з “Аватару”. Його вигляд змінюється в залежності від погоди та часу доби. Розпочатий генієм та продовжений втілюватися у життя сучасними професіоналами.  Саме такі асоціації в мене викликає Храм Святого сімейства в Барселоні. 
Я не буду переказувати історію цього храму, ви можете самі це погуглити. Напишу лише те, що вразило мене найбільше.

Храм Святого Сімейства (Temple Expiatori de la Sagrada de Família):

Храм Святого сімейства в Барселоні

  • Будується вже 3-те століття. Розпочатий ще у 19-му столітті роботи з будівництва досі ведуться. Зараз цим займається ціла команда інженерів. Цей храм не можна назвати творінням лише Гауді – над ним працювали і досі працюють ціла команда архітекторів з різних країн, які також присвятили життя цьому проекту!
  • Щоб розрахувати і втілити в життя ідеї Гауді зараз використовують комп’ютерне моделювання та навіть 3D друк. Як Гауді міг так все розрахувати, а майстри висікти це все вручну без комп’ютера?
 
 

Храм Святого сімейства - риштування в середині Храму

  • Храм будується лише на приватні пожертви, а зараз і на кошти з продажу квитків – ні копійки від держави чи Церкви. Тобто храм оплачують звичайні люди…
  • Для Гауді цей храм – це робота всього життя, але він і не планував закінчити його.  За його задумом майбутні покоління теж мають внести свою частку в цей храм і залишив місце в своїх кресленнях для них. Єдине, що він просив в своїх записах, це зберегти загальну ідею.
 
 

Game of light

  • Найбільше що мене вразило – це інтер’єр храму і світло.  Ці колони-дерева, коли ти заходиш в храм і опиняєшся в чарівному ельфійському лісі, чи на планеті Пандора з фільму “Аватар”.  Ти піднімаєшся гвинтовими сходами наче в середині морської мушлі.
  • Завдяки вітражам освітлення в храмі постійно змінюється в залежності від часу доби та погоди. Коли ми зайшли в храм – він світився зеленню, мов весняний ліс. Коли трохи побродили по храму, сонце перемістилося і ми вже ніби на морському дні з синім світлом. А спустившись з башти через годину опинилися в яскраво-червоному світлі Марсу.
 

Я можу писати ще багато, але ні слова, ні фото не можуть передати всієї краси. Sagrada de Família – це одне з тих місць, яке треба побачити на власні очі. 

І я обов’язково туди повернуся.

Корисна порада!

Якщо ви будете в Барселоні – обов’язково зайдіть у середину Храму Святого Сімейства. Квитки коштують не дешево – але він вартий кожного витраченого центу! І постарайтеся потрапити туди у сонячний день, щоб побачити гру світла.
Я раджу взяти також аудіогід, це допоможе більше дізнатися про історію храму.
Квитки краще купити он-лайн на офіційному сайті. Це дозволить не стояти в здоровенній черзі в касу.