В романі Дугласа Адамса “Ресторан в кінці Всесвіту” (друга частина серії «Путівника по галактиці подорожуючих автостопом»)  головні герої потрапляють в ресторан де, смакуючи вишукані страви, можна спостерігати кінець Всесвіту. 
Де поспостерігати кінець Всесвіту в реальному житті я не знаю, а ось побувати в ресторані, з якого відкривається вид на доісторичну Землю цілком реально.

Ресторан в парку Timanfaya 

Якщо чесно, цей ресторан не відрізняється особливою вишуканістю страв чи особливим обслуговуванням. Але він мені настільки запам’ятався, що дуже хочеться поділитися враженням.

Вид на острів Лансароте з літака
Вид на острів Лансароте з літака – вдалині видніються вулкани.
  • Ресторан знаходиться в парку вулканів Timanfya на острові Лансароте
Лансароте – це один з Канарських островів. Він найближче до Сахари, сухий та пустельний. Але надзвичайно цікавий. 
  • Ресторан називається El Diablo, і ця назва в саме в точку.
  • З нього відкривається просто неймовірний вид на навколишні вулкани. Та й сама будова дуже гармонійно вписана в навколишній пейзаж. 
  • Сидиш за столиком біля вікна, і здається наче ти дивишся на доісторичну Землю з вікна зорельоту.  Ну, або на Мордор з “Володаря перснів” 🙂
 
Курочка, засмажена на вулкані
А ось і курочка
  • Але це ще не найцікавіше – там подають усього 2 основні страви. Смажені курку або кроля, приготовлені… на жарі з вулкану.
  • М’ясо має відчутний присмак сірки, та це, як не давно, зовсім його не псує. А навпаки, додає пікантності страві. Дуже смачно 🙂
  • Що мене приємно вразило – ціни не дорожчі за інші ресторани на острові. 
    В 2015 році одна страва коштувала 12 евро.
 
Дорожній знак в паку Timanfaya Лансароте
Дорожний знак з натяком
Курочка смажиться на жару від лави
Курочка смажиться на жару від лави

Вид з ресторану на вулкани та стоянку парку Timanfaya
Вид з ресторану на вулкани та стоянку парку
 

Острів  Лансароте – надзвичайний.

Це суворий і прекрасний одночасно острів вулканів. Він був для мене справжнім відкриттям. Спершу здавалося – що може бути прекрасного в сухому і майже пустельному острові?..

Але, як тут кажуть – ця земля зовсім не мертва, просто вона недавно народилася. 

Тут кожен зможе знайти щось цікаве для себе. Дослідити вулкани. Позасмагати на білому/жовтому/рудому/чорному піску. Помилуватися на різнокольорових рибок  – адже підводний світ там надзичайно багатий. Насолодитися білими будиночками серед чорних вулканів. 

Як доїхати:  
На Лансароте
в 2017 ми летіли з Києва через Будапешт Wizzair і мали кілька годин, щоб прогулятись. Назад до Амстердаму летіли EasyJet. А в 2015 році ми летіли туди з Барселони Ryanair. 
Багато лоукостів з дешевими квитками літає з іспанських міст, тож можна сумістити Ланзароте, наприклад, з Бареселоною чи Мадридом.  Також є не дорогі рейси з Німеччини, Італії, Великобританії.
Підібрати маршрути лоукостами зі стиковками ви можете за допомогою сайтів-агрегаторів, наприклад через kiwi.com.